Новости

МАФІЯ ДНІПРА “РУЛИТЬ” ! НАБУ та САП «ЗАСЕКРЕТИЛО» КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ по ТОВ «БУДІНВЕСТ ІНЖИНІРИНГ » 

Фірма, яка освоює мільярди на дорогах Дніпропетровщини, прямо пов’язана з керівником області – «Схеми»

За інформацією журналістів ГРОШІ, НАБУ та САП «засекретило» цей номер, а Офіс Генерального прокурора – оприлюднив офіційно.

В межах кримінального провадження № 42022000000001543 від 02.11.2022р., процесуальне керівництво в якому здійснює Спеціалізована Антикорупційна прокуратура (САП), та детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) перевіряють опубліковану у ЗМІ 02.11.2022 інформацію про можливі неправомірні дії службових осіб Дніпропетровської обласної державної адміністрації та скандальновідомої ТОВ «Будінвест Інжиніринг».

«Запитувана інформація не підлягає розголошенню», – відповіли у НАБУ та САП журналістам газети «Лица» на запит з проханням повідомити номер та дату внесення до ЄРДР кримінального провадження, розпочатого за матеріалами, оприлюдненими в засобах масової інформації, стосовно можливих протиправних дій службових осіб ДніпроОДА та ТОВ «Будінвест Інжиніринг» (код  40130383)». Журналісти газети «Лица» звернулися до адвоката, партнера правозахисної організації «Платформа Прав Людини» Євгена Воробйова. Адвокат Эвген Воробйов, проаналізувавши законодавство та відповідь НАБУ, зробив висновок про відмову НАБУ у наданні номера кримпровадження:

«Відмова є протиправною». Однак він наголосив, що належним розпорядником інформації стосовно відомостей з єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) є Офіс Генерального прокурора, отже «Лица» також направили запит туди.

Нагадаємо, після публікації 02 листопада 2022 року журналістських розслідувань «Схем» (Радіо Свобода) та «Української правди» про прямий зв’язок між головою ДніпроОВА Валентином Резніченком і компанією «Будінвест Інжиніринг», на яку ДніпроОВА з березня до листопада спрямувала півтора мільярда бюджетних гривень, САП відкрила кримінальне провадження за статтями ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) і ч. 2 ст. 209 ККУ (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). 11 листопада САП повідомила «Лицам», що передала детективам НАБУ додаткові матеріали про нові обставини у ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом можливої причетності голови ДніпроОВА Валентина Резніченка до вчинення злочинів.

Журналісти передали матеріали про оформлення Резніченком у «рейдерського» нотаріуса «заднім числом» двох земельних ділянок невідомого походження, які знаходяться за 30 км від Києва. Коментар адвоката Євгена Воробйова, чому відмова у надані на запит номеру кримінального провадження є протиправною: «Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. За приписами частин 1, 2, 4, 7 статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація. Ст. 8 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» таємна інформація – інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог (так званий «трискладовий тест»): виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої не обмежений. Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 14 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами. Так, ч.2 ст. 21 ЗУ «Про інформацію» говорить, що не підлягає обмеженню інформація про факти порушення прав і свобод людини, про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Оскільки запитувана інформація стосується можливих незаконних дії посадових осіб ДніпроОВА, то запитувана інформація має надаватись на запит, оскільки ч.2 ст. 21 забороняє обмежувати таку інформацію. Також слід нагадати, що ч. 4. ст. 13 ЗУ «Про доступ до публічної інформації говорить, що  усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом».

Дякую!

Тепер редактори знають.