Новости Политика

КОРУМПОВАНА ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

«Враховуючи такий обсяг злочинної діяльності з боку екс-очільника Дніпропетровщини Валентина Резніченка, я думаю, прийшов час відповідного запобіжного заходу», – нардеп Неклюдов

До такого висновку прийшов народний депутат України “Слуга народу”  Владлен Неклюдов за результатом засідання тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо масових розкрадань гуманітарної допомоги на Дніпропетровщині. Про яку журналісти постійно писали, а правоохоронці та влада не бачили.

 

А зараз, коли скандал набув великого розголосу, можновладці схаменулись та почали кричати, але  ніяких дій не проводять, корупціонерів не затримують, а де кому допомагають виїхати за кордон. Мова йде про екс-губернатора Дніпропетровщини Валентина Резніченка.

9 лютого 2023 року у приміщенні Дніпропетровській обласній адміністрації відбулося виїзне засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України по гуманітарці, а також неефективного використання держмайна.

Як з’ясувалось, це вже друге виїзне засідання ТСК у Дніпрі. А ви не знали? Ми теж, та більшість журналістів теж про це почули після другого засідання.

Як повідомляють деякі ЗМІ та представники ТСК, перше відбулося у жовтні 2022 року за присутності тодішнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка. Не важко здогадатися, що відбувалося на комісії та як вона проходила, бо як кажуть злі язики Дніпра, декого з комісії разом з очільником бачили відпочиваючими на підпитку. Тобто, яки громада не підняла галас, як би в черговий раз, журналісти не кричали про тотальну корупцію з боку очільника Дніпра, комісія та правоохоронці усе зам’яли б, як це було в минулі рази.

Але, члени комісії з гордістю повідомляють, що тоді члени ТСК ВРУ дійшли висновку, що ОВА та особисто Валентин Резніченко не вживала заходи щодо попередження і виявлення фактів порушень законодавства під час обігу гуманітарної допомоги, бо доти їх добре погодувати в ресторанах Дніпра, напоїли та мабуть, дали грошей, може частку від вкраденого.

Але, 9 лютого поточного року народні депутати приділили чимало уваги питанню повноважень Дніпропетровської ОВА відносно гуманітарної допомоги. І все, майже на цьому все……! 

Заступник голови ОВА Ольга Горб гордо та красиво розповіла казку про те, що обласна військова адміністрація не отримує гуманітарної допомоги, а лише виконує функції спілкування з міжнародними та територіальними донорами, отримує від територіальних громад області інформацію про потреби,  та направляє отриману гуманітарну допомогу від донорів та держави до ОТГ (якщо в надісланій допомозі є те, що необхідно громадам). Відверто кажучи, члени ТСК ВРУ були здивовані, оскільки в інших областях саме ОВА є отримувачем гуманітарки. Тобто, ви розумієте, що екс-очільник ОВА Валентин Резніченко та його корумповане оточення створила на Дніпропетровщині свою державу в державі та творили, що хотіли, крали скільки хотіли, а правоохоронці Дніпропетровщині мовчали та покривали.

Пані Ольга Горб без сорому, розповіла присутнім, що залізницею область отримала 166 вагонів гуманітарної допомоги. Водночас за даними Укрзалізниці, на Дніпропетровщину було відправлено 1000 вагонів такої допомоги. Зверніть уваги, пані Горб ще не за ґратами, бо красиво і солодко бреше та і Валентин Резніченко теж не за гратами, хоча з його благословіння все робилось.

корупціонерка Заступник голови Горб Ольга Валеріївна

«Якщо зараз каже Укрзалізниця про 1000 вагонів… Це потрібно ідентифікувати».

Народний депутат України Павло Фролов зазначив, що ТСК ВРУ володіє інформацією, що відносно 90% вантажів по Дніпропетровщині «жоден керівник ОВА не може дати відповідь, де ці вантажі знаходяться – ні обліку, ні контролю, ні актів».   Зверніть увагу, жоден вказаних нардепом керівник ОВА, про яких він каже не під слідством.

Також Павло Фролов звернувся до правоохоронців, щоб ті перевірили, чому така велика різниця між даними від ОВА та Укрзалізниці. Але запитання, чому раніше цього не перевіряли та не бачили правоохоронці? Чому на минулому засіданні члени ТСК ВРУ нічого не знайшли та не побачили та саме головне, хто з нардепів бив присутній на минулому засіданні ТСК і будуть вони відповідати та те, що в минулий раз прикривали тотальну корупцію на Дніпропетровщині з боку ексочільник Валентина Резніченка? 

Продовжуючи тему тотальної корупції, заступник голови ТСК Сергій Вельможний звернув увагу дніпровських на нашу думку корумпованих чиновників та правоохоронців, що область отримувала допомогу не тільки через залізницю:

«Також було 423 випадки, коли Дніпропетровська ОВА була отримувачем матеріальної допомоги, що надійшла автотранспортом, з яких близько 100 транспортних засобів було направлено на адресу ОВА як гуманітарну допомогу. Як приклад. 16 травня  ОВА була отримувачем авто Toyota Hilux. Правоохоронні органи, занотуйте, що я кажу… 12 травня 2022 року через пункт пропуску Ужгород надійшла матеріальна допомога на адресу Дніпропетровської ОВА Toyota Land Cruiser 200. Я вважаю, що правоохоронні органи повинні були проводити розслідування з цього приводу і надати юридичну оцінку цим фактам. 5 травня через пункт пропуску Ягодин до Дніпропетровської ОВА оформили матеріальну допомогу 700 кг бронежилетів. Тут не тільки, чи отримувала ОВА цю гуманітарну допомогу… Правоохоронці, зверніть на це увагу. Яким чином, на підставі чого ОВА була отримувачем матеріальної допомоги, яка відноситься до товарів військового призначення. Взагалі таке не могло відбуватися. І я впевнений, що ці бронежилети потім через інтернет продавалися фізичним особам. От такі факти ТСК за цей короткий термін вже напрацювала».

Голова ТСК народний депутат України  Сергій Козир, звертаючись до правоохоронців, навів дані статті «Колишній голова Дніпропетровської ОВА за бюджетні 42,5 млн грн. орендує безкоштовний склад у скандального забудовника», яка вийшла 16 січня (в низці видань вийшли статті з подібним заголовком, в усіх було посилання на пост Станіслава Речинського – ред.).

народний депутат України  Сергій Козир

Сергій Козир зачитав початок статті:

«Екс-голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко у травні 2022 року уклав з ТОВ «Прайм Ріелті-Сервіс» договір  оренди за бюджетні кошти по оренді складу площею 38,7 тис кв м за адресою вул. Любарського, 98  за понад 42,5 млн грн. на місяць. Про це свідчить підписаний договір між  Резніченком та директором ТОВ «Прайм Ріелті-Сервіс» Світланою Ященко».

«Є кримінальне провадження по завищеній оренді складів під гуманітарну допомогу на 42 млн грн завданої шкоди? Є чи нема? Нема нічого такого», – підсумував голова ТСК Козир.

Під час виїзного засідання ТСК, найбільша кількість його учасників були залучені до обговорення історії з зерном.

Вона почалася відразу після початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Після 24 лютого 2022 р. на території Дніпропетровської області стали накопичуватися вагони з зерном, які «застряли» там і далі нікуди не рухались через бойові дії.

Як розповів Сергій Козир, голова ОВА Валентин Резніченко видав особисте розпорядження щодо примусового вилучення зерна. Зокрема, 10 березня 2022 року, згідно з тім розпорядженням Резніченка, регіональній філії «Придніпровська залізниця» ТА«Українська залізниця» було доручено передати на зберігання ТОВ «ДМК» «Дніпромлин» майно, щоб забезпечити схоронність зерна в умовах воєнного стану та яке належить скандальному екс-нардепу Вадиму Нестеренко та Олександру Вілкулу. Про їх незаконну діяльність можна інформацію за допомогою інтернету.

«Це розпорядження незаконне. Воно може бути тільки від військового командування. Він міг їх погоджувати тільки за ініціативи військового керівництва. Є відповідь від представника ЗСУ генерала Валерія Залужного, де, цитую, «керівництво не приймало участі у підготовці проектів наказів Дніпропетровської ОВА з приводу примусового відчуження майна», – зазначив Козир.

Мова йде про 221 вагон з зерном. Як з’ясувалося на засіданні ТСК, «Придніпровська залізниця» передала фірмі «Дніпромлин» майно через прокладку ТОВ «Міська залізнична вітка». Водночас, «Дніпромлин» та залізничники до цього часу не підписали акти прийняття-передачі зерна. За даними представників УЗ, вони надіслали «Дніпромлину» документи, але ті не підписують акти нібито через розбіжність ваги майна, тобто нібито маса вантажу, вказана в запропонованих актах від залізниці, є більшою від тієї, яку нібито зважив «Дніпромлин».

Тобто, представники ТОВ «ДМК» «Дніпромлин» яка належить скандальному агрофеодалу Вадиму Нестеренко та Олександру Вілкулу поцупила зерно.

В результаті, як розповів представник прокуратури Дніпропетровщини Антон Чернов, 8 квітня надійшла заява «Придніпровської залізниці», що «Дніпромлин» привласнив зерно, а 13 квітня надійшла заява від «Дніпромлина», що «Придніпровська залізниця» відвантажила менше зерна, ніж показала у своїх документах.

Про подальший перебіг подій розповів перший заступник голови ОВА Володим Орлов:

корупціонер Дніпра Орлов Володимир Володимирович

«Коли завдяки ЗСУ ворог відступив, почали звертатися власники зерна. Результат цього – скасування цих розпоряджень і доручення прем’єр-міністра для того, щоб віддати зерно».

Розповідаючи про «особливості» повернення зерна, адвокат ТОВ «ЛНЗ Агро трейд», ТОВ «ЛНЗ Експорт», ПрАТ «Лебединський Насіннєвий Завод» (майно цих компаній опинилося серед 221 вагона) зазначила, що недоповернуто «20% по кожному вагону». За її словами, у її партнерів у всіх вагонах теж не достає 20% зерна. Вона додала, що «Дніпромлин» не надав жодних документів, де було б зазначено, яку вагу вантажів вони («Дніпромлин») прийняли.

Але, Сергій Козир назвав бенефіціара ТОВ «ДМК» «Дніпромлин»:

«Бенефіціаром є Максим Романенко, колишній секретар Дніпропетровської міської ради, керівник Криворіжської місцевої міської організації партії «ОПЗЖ», відносно якого проведене журналістське розслідування з приводу можливого рейдерського захоплення майна аграрного підприємства».

Народний депутат України “Слуга народу”  Максим Ткаченко повідомив, що ТСК ВРУ також працює по системі «Шлях» (система дозволів для виїзду з України військовозобов’язаних чоловіків була запроваджена невдовзі після вторгнення росіян, щоб уможливити роботу волонтерів – ред.).

Народний депутат України "Слуга народу"  Максим Ткаченко

На 31 грудня 2022 року по Дніпропетровській області видано більше 1000 дозволів. Кому потрібно було, ті вже закордоном і їм в цьому допомагав саме Валентин Резніченко. Поки бідні воюють, багаті закордон виїхали з допомогою Дніпропетровської ОВА

«Кількість осіб, що скористалися «Шляхом», – 725. При цьому більше 100 особам прикордонна служба не дала згоди на виїзд за кордон, тому що люди, які виїжджали, чітко не змогли дати інформацію, куди вони їдуть, з якою метою, і т.д… Із 725 людей, які скористалися «Шляхом», кількість осіб, що не повернулися (вже всі строки пройшли, і там дуже багато людей, які виїхали в березні, в квітні) – це 53 особи. Я впевнений, що це було навмисне підписання цих документів. І за це треба, щоб хтось відповідав», – зазначив Ткаченко.

Він також навів «цікавий» приклад, хто скористався в області програмою для волонтерів «Шлях».

«Удод Євген. 1973 р. н. Отримав дозвіл через Дніпропетровську ОВА на виїзд з України через систему «Шлях». Здійснив 5 виїздів з України до країн ЄС. Жодного разу, коли повертався в Україну, не декларував товарів, в тому числі гуманітарної допомоги.

За інформацією мережі інтернет, Удод Євген являвся головою Дніпропетровської облради та віце мером Кривого Рогу», – розповів Максим Ткаченко.

Нагадаємо, що Євген Удод був та є правою рукою Олександра Вілкула в Партії регіонів та після, відносно Євгена Удода порушено декілька кримінальних справ яки розслідувались правоохоронцями Дніпропетровщини роками, а потім закривались, а коли громада піднімала галас, правоохоронці знов відкривали, але до суду не передавали. Поки не почалась війна, та Удоду екс-очільник Валентин Резніченко за прохання Олександра Вілкула не допоміг виїхати закордон. Ось такі на Дніпропетровщині правоохоронці.

Підсумовуючи сказане та озвучене на засіданні ТСК факти, нардеп Владлен Неклюдов зазначив:

«Факт оренди цих складів. Це кричуще… 1,5 млрд з фітнес-тренером перераховували… Ці розпорядження по «Дніпромлину»… Враховуючи такий обсяг злочинної діяльності (уже можемо про це казати) з боку колишнього очільника Резніченка, я думаю, прийшов час відповідного запобіжного заходу… Я вважаю, що тут є суспільний запит».

Ткаченко вважає, що правоохоронцям необхідно зосередитись не тільки на екс-голові ОВА:

«Ми сьогодні весь день, всю нараду говоримо про Резніченка. Друзі. Це не одна людина. Це все керівництво ОВА. Чому говоримо «от тільки Резніченко». Так. Він був головою… У всіх питаннях, які ми сьогодні обговорюємо, від питання по зерну… Я думаю, що там і Резніченка хтось із адміністрації підставив, давши йому цю пораду і принесши йому це розпорядження на підпис і т.д. І по «Шляху» підстава на підставі. Тому правоохоронним органам потрібно працювати з усім керівництвом ОВА. Не тільки з колишнім очільником».

Ознайомившись з вище зазначеним та підсумовуючи можна з певністю сказати, що корупція зживає Україну. Журналісти, активіста з останніх сил ведуть боротьбу з корупцією в державі, а чиновники та правоохоронці нічого не робили і робить не хочуть. Про вказані факти в матеріалі, правоохоронцям Дніпропетровщини добре було відомо, журналісти про корупцію та розкрадання гуманітарної допомоги постійно писали, але ніхто не реагував.  І зараз, позасідали, побалакали й все…. Корупція на Дніпропетровщині була і буде, бо далі балачок нічого не відбувається.

 

 За матеріалами «Наші гроші» автор Віктор Волокіта

Дякую!

Тепер редактори знають.