Команда губернатора Дніпра Валентина Резніченка, або комунальник на мільйон

«Команда Валентина Резніченка здійснила мрію…», «Команда Валентина Резніченка врятує від підтоплень…», «Команда ДніпроОДА звела у регіоні ще один дитячий садок», «Команда Валентина Резніченка реалізувала важливі…» – судячи із публікацій на офіційному сайті Дніпропетровської облдержадміністрації (ОДА) команда губернатора дуже крута. В певних питаннях вона дійсно досягла результатів та намагається змінювати підходи у роботі.

Команда Резніченка асоціюється з чимось новим: вони їздили на велосипедах, створювали буккросинги, організовували безкоштовні концерти та семінари у будівлі ОДА, співпрацювали з громадськими активістами з впровадження ProZorro та багато іншого.

Але ця команда, звісно, далеко не ідеальна і могла б демонструвати набагато більші результати.

Серед іншого і тому, що до її складу входять, так би мовити, досвідчені, тобто в якомусь сенсі зіпсовані реаліями української політики та держуправління, чиновники.

Один із членів команди Резніченка, який працював у Дніпропетровській облдержадміністрації задовго до призначення на посаду діючого губернатора, – Андрій Коломоєць, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва (далі – Департамент ЖКГ).

Що він нажив за роки своєї роботи?

 

 

 

Кар’єра – держслужбовець 

Біографічну довідку про Андрія Коломойця у Дніпропетровській ОДА не надали, посилаючись на те, що цей документ – для службового користування.

Але інформація про чиновника є у історично-презентаційному виданні «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна») за 2017 рік. 

Народився Андрій Вікторович у Кривому Розі Дніпропетровської області. Судячи з його слів, чиновник – виходець із підприємств теплокомуненерго. Перебуваючи у селищі Царичанка Дніпропетровської області, Андрій Коломоєць дав інтерв’ю журналістці газети «Ехо»: «Перший досвід роботи – слюсар котельні. Починав із найпростішого. Пройшов усі розряди до майстра. Так само поетапно йшов по східцях адміністративного апарату: від провідного спеціаліста до теперішньої посади».

У 1998 році він почав працювати (тоді йому було приблизно 24 роки) у КП  «Облтепломережа», з 2002-го – у обласному КП «Дніпротеплоенерго», з листопада 2003-го – в управлінні житлово-комунального господарства Дніпропетровської облдержадміністрації. У квітні 2013-го став заступником директора Департаменту ЖКГ. З червня того ж року по лютий 2014-го Коломоєць виконував обов’язки директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА.

Після того, як президент Віктор Янукович залишив країну, на посаду директора департаменту ЖКГ було призначено Олександра Кикотя, а Коломоєць продовжив працювати заступником директора. Його жінка змінила Toyota RAV4 2011 року випуску на більш скромне авто – Mitsubishi Lancer 2007 р. в., і на рахунку у банку з’явилося 140 тис. грн.

Директором Департаменту ЖКГ Коломоєць став у травні 2015-го. Через місяць після призначення Валентина Резніченка очільником Дніпропетровської ОДА (губернаторів призначає президент). Резніченко замінив на цій посаді губернатора Ігоря Коломойського.

Директор Департаменту ЖКГ у тому ж році ринувся у політику.

Восени 2015-го Коломоєць став депутатом Дніпропетровської обласної ради від «Блока Петра Порошенка – Солідарність».

У виданні про Придніпровську держакадемію будівництва зазначено, що з 14 років загального стажу Андрія Коломойця 12 він пропрацював на держслужбі.

2013-2015 роки

Станом на 2013 рік подружжя Коломойців володіло двома іномарками – Audi Q7 2007 р. в. Андрія та Toyota RAV 4 2011 р. в. його дружини Яни. Із нерухомості: 32 м2 квартири – у його дружини, у чиновника – 27,5 м2 квартири, дачний будинок та гараж. Вочевидь, загальна площа квартир, які він згадав, вдвічі більше. В декларації Коломойця за 2016 рік зазначено, що він та його дружина володіють 50% квартир, загальна площа яких 58,5 м2 та 63,4 м2.

При цьому річний заробіток сім’ї – майже 65 тис. грн. Тобто, двоє дорослих людей, у кожного з яких по іномарці, прожили 2013 рік із середнім заробітком 5.500 грн на місяць. Приблизна середня зарплата у Дніпропетровській області тоді була 3.500 грн.

У 2014 році Коломоєць припинив виконувати обов’язки директора Департаменту ЖКГ Дніпропетровської облдержадміністрації. В його декларації, нагадаймо, замість позашляховика Toyota 2011 року у жінки з’явилось авто менше та старіше – Mitsubishi Lancer 2007-го (хоча, згідно з реєстром МВС, ця машина була зареєстрована на дружину ще в травні 2013-го), а у Андрія Коломойця з з’явився банківський рахунок на 140 тис. грн. За рік сім’я заробила 91 тис. грн., з яких 25 тис. грн – відсотки, дивіденди.

Його жінка, судячи з декларації, знов не заробила ні копійки.

У подружжя з’явилася дитина.

У декларації за 2015 рік не зазначено ні гаража, ні дачного будинку.

Проте, мати-пенсіонерка директора Департамента ЖКГ у тому ж році купила невеличку квартиру в престижному районі облцентру на вул. Олеся Гончара.

В 2015-му у подружжя дещо знизився дохід. За рік чоловік заробив 83.292 грн. А на рахунку замість 140 тис. грн стало 4.119 доларів. Ця сума була зазначена і в декларації за 2016 рік.

Преміум-авто та не преміум-доходи

У 2016 році Андрій Коломоєць продав свою Audi Q7 2007 р.в. за 100 тис. грн, а купив Audi Q7 2014 року за 300 тис. грн. Ринкова вартість цих авто преміум-класу значно вища. На сьогоднішній день (два роки тому вона була новішою) на сайтах з продажу авто пропонують Audi Q7 2007 року в середньому за півмільйона гривень, а Audi Q7 2014 року – від 900 тис. гривень.

Може, Коломоєць таким чином продемонстрував, що заміна машини на більш нову у 2016 році коштувала йому 200 тис. грн?

Але, за ринковими цінами, зважаючи на те, що авто у нормальному стані, заміна Audi Q7 2007 року на Audi Q7 2014 року, могла коштувати півмільйона гривень і більше.

До речі, в декларації директора департаменту ЖКГ зазначено, що він позичив майже 200 тис грн. З них 180 тис. грн він взяв не в банку, а у громадянина Антона Фролова. Він є братом співзасновника фірми, яка виконує роботи на замовлення Департаменту ЖКГ, очолюваного Коломойцем.

Йдеться про приватне підприємство (ПП) «Дорбуд».

За даними аналітичної платформи YouControl, в квітні 2017 року в «Дорбуді» змінився склад засновників. Ними стали три громадянина, серед яких і Денис Фролов – брат Антона Фролова, який у 2016-му позичив кошти Коломойцю. А вже наступного місяця, після зміни складу засновників, ПП почало вигравати конкурсні торги, організовані Департаментом Коломойця. За місяць воно одержало підрядів від Департаменту ЖКГ на 15 млн грн – на капітальний ремонт дорожнього покриття у Царичанському районі Дніпропетровської області.

До речі, у 2016 році у Андрія Коломойця у цьому районі з’явилася земельна ділянка.

Сукупний річний дохід сім’їАндрія Коломойця у 2016 році – 173.322 грн, з них більше 152 тис. – його зарплата. 

Андрій Коломоєць разом із мером Кам’янського Андрієм Білоусовим (за кермом), який свого часу очолював Управління ЖКГ Дніпропетровської ОДА. Департамент Коломойця спрямовує бюджетні кошти і на роботи в м. Кам’янське

Для прикладу, Audi Q7 2013 року є у Ігора Ілларіошина, чоловіка начальниці відділу культури одного з департаментів Кам’янської міської ради (у минулому – Дніпродзержинської). Рівень його доходів, а він працює на ПАТ «ДніпроАзот», – більше 1 млн грн. за 2016 рік, а не 173 тис. грн, як у сім’ї директора Департаменту ЖКГ. Друга машина Ілларіошина Hyunday Tucson 2008 року, не набагато краща за Mitsubishi Lancer 2007 року дружини Коломойця.

Із квартирами у Коломойця у 2016 році все залишилось, як є.

Райський куточок

Андрій Коломоєць ще не подав електронну декларацію за 2017 рік, але вже відомо про зміни в його житті.

На початку минулого року директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації продав своє нове Audi Q7 2014 року за 950 тис грн – за цілком ринковою ціною.

Авто преміум-класу за майже 1 млн грн перейшло пенсіонеру-ліквідатору аварії на ЧАЕС, інваліду 2 групи, у власності якого 20-річний Volkswagen Passat. В 2017-му той судився за присвоєння статусу інваліда війни на підставі документів про ліквідацію аварії на ЧАЕС.

Через деякий час після продажу авто Коломоєць купив квартиру у новому житловому комплексі «Панорама» площею 46,3 м2. Розташований майже в центрі Дніпра, має загальну площу 3,18 га, огорожу і систему охорони. Комплекс складається з дитячого центру, сучасної багатопрофільної клініки, фітнес-клубу з басейном, косметологічної та стоматологічної клініки, центру йоги, кав’ярні, салону краси і трирівневого паркінгу підземного типу.

«Комплекс Панорама – це безпечний, комфортний, затишний райський куточок», – йдеться на сайті житлового комплексу.

Очевидно, що і плата за проживання тут відрізняється від квартплати у звичайній 9-поверхівці.

Чиновник зазначив, що квартиру купив за 370 тис. грн. На сайті OLX пропонують квартиру «під ремонт» у ЖК «Панорама» загальною площею 46 м2 за $50 тис. (за діючим курсом це приблизно 1,3 млн грн).

Наприкінці весни 2017 року дружина Андрія Коломойця Яна відкрила салон краси у новобудові у м. Дніпро по вул. Бригадній. Як підприємець, вона зареєструвалась ще восени 2016 року. Влітку 2015-го, згідно з даними google-мапи, це приміщення перебувало у стані продажу.

Відкриття салону 

Станом на початок ц. р. із власності Андрія Коломойця та його мами вибула квартира у м. Дніпро площею майже 60 м2. Коли саме вибула квартира – невідомо. Але інформацію про суттєві зміни у майновому стані (від відчуження нерухомості) Коломоєць у Національне агентство з питань запобігання корупції не надав.

Можливо, всі гроші від продажу перейшли його мамі та він не отримав доходу?

До речі, влітку 2017-го мати-пенсіонерка чиновника купила земельну ділянку у котеджному містечку «Сосновий берег» у Обуховці (у минулому – Кіровське).

Дорога на «Сосновий берег». Без авто дістатися містечка не просто

У котеджному містечку елітні будинки

В’їзд в «Сосновий берег». Охоронець не дозволив пройти через шлагбаум

Ця територія у передмісті Дніпра користується попитом серед заможних громадян, у тому числі, завдяки своїй екологічності.

В Інтернеті є об’яви про продаж ділянок у цьому котеджному містечку по 1 млн грн. 

 Велика спокуса

Покупки не за ринковими цінами, елітна нерухомість, сумнівні оборудки, як то з продажем мільйонного авто пенсіонеру-чорнобильцю або позика, кошти на бізнес – все це «накладає тінь» на декларацію чиновника та наштовхує на думку, що у сім’ї Андрія Коломойця можливо є незадекларовані доходи.

Взяти коментар у Андрія Коломойця з приводу його декларації не вийшло. Співробітниця прес-служби Дніпропетровської облдержадміністрації підтвердила, що передала питання декларанту, але ніякої інформації від нього з приводу декларації не надходило.

Чи можуть бути у Андрія Коломойця додаткові, неофіційні доходи? Департамент житлово-комунального господарства та будівництва – один із найбільших розпорядників бюджетних коштів серед структур ОДА. У 2018 році він має розподілити майже 1 млрд 250 млн грн: на утримання та розвиток автодоріг в області, реконструкцію площ та парків у населених пунктах, будівництво водоводів та на природоохоронні заходи.

Бюджет доволі спокусливий. Але ж як цими грошима можна поживитись, якщо Департамент не тримає їх в руках, а, по суті, просто визначає, кому саме вони підуть?

Отут і може бути прогалина: бюджетні кошти нараховуються приватним структурам, а звідти вже перерозподіляються між зацікавленими. Наприклад, будівництво водогону: чиновники домовляються із фірмою (фірмами), проводять фіктивні конкурсні торги, на яких перемагає потрібна фірма, вона виконує роботи за завищеною вартістю, їй на рахунок надходять бюджетні кошти, а підприємці передають «відкат» чиновникам, які допомогли. Наприклад, перерахували 5 млн грн із бюджету, з них 750 тис грн підприємці передали організаторам конкурсних торгів «за сприяння».

А судячи з отриманої позики, директор департаменту ЖКГ має опосередкований зв’язок, як мінімум, із однією фірмою.

Заради справедливості, потрібно зазначити, що Андрій Коломоєць наразі не входить до конкурсного комітету з відбору підприємств для виконання робіт на замовлення свого департаменту. Але цей «старий кінь» пройшов і через членство у конкурсних комітетах. Свого часу він був серед тих, хто безпосередньо «вершив» долі підприємств-учасників конкурсних торгів. А чи дає він настанови та поради своїм підлеглим з приводу підрядників зараз? Думаю, питання риторичне.

* * *

«Відкати» чиновникам – це кошти, які могли піти на ремонти доріг та будинків у ваших населених пунктах, покращити інфраструктуру місцевості поряд з вами, покращити простір багатьох людей, а не одиниць, в чиїх кишенях вони осідають…

Антон Філіппов

Дякую!

Тепер редактори знають.