Новости Политика

Кіберполіція у співпраці з monobank упіймала шахраїв

Кіберполіція у співпраці з monobank упіймала шахраїв

Кіберполіція у співпраці з monobank та «ПриватБанком», на рахунок «ПриватБанку» у нас сумніві, бо ми знаємо як в них проходять постійні витоки персональних даних клієнтів, упіймала фішерів (інтернет шахраїв), які привласнили 10 мільйонів гривень з банківських карток українців

Згідно з матеріалами слідства, фігуранти використовували фішингові сайти (підробні сайти для виманювання персональних даних), які маскували під ресурси з надання соціальних виплат, зокрема Є-підтримки, сайти допомоги від ЄС, державних програм Президента України та ресурси із продажу військової амуніції. Відомості про банківські картки, які вводили громадяни начебто для отримання «матеріальної допомоги», автоматично ставали відомі шахраям, а надалі вони за звичною схемою привласнювали гроші з рахунків потерпілих.

За попередньою оцінкою слідчих, загальна сума збитків сягає понад 10 мільйонів гривень. Наразі правоохоронці встановлюють коло потерпілих осіб від рук шахраїв.

Із залученням спецпідрозділу поліції «ТОР» правоохоронці провели 42 обшуки на території 15 областей України та вилучили: понад 100 мобільних телефонів, 53 ноутбуки та іншу комп’ютерну техніку, банківські картки, «чорнові» записи, близько 1,5 мільйона гривень готівкою та п’ять автівок. Також заблоковано криптогаманець із близько 40-а тисячами доларів США.

Згідно з інформацією від правоохоронних органів, дев’ятьох фігурантів кримінальної справи затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України — їм вже оголошено підозру. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 3, 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України. Санкція першої статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, а другої — від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Відео

Подібні фейкові онлайн-форми та сайти, які мімікрують під офіційні державні та банківські ресурси та крадуть персональні дані — не є чимось новим. Як не дивно, зараз інтернет шахраї активно намагаються нажитися на темі соціальних виплат для постраждалих від війни. Щоб не потрапити на гачок інтернет шахраїв, достатньо пам’ятати про базові правила безпеки — встановлювати застосунки лише з офіційних джерел, не переходити за посиланнями та у жодному разі не вводити особисті даних чи дані платіжних карток на сумнівних та підроблених сайтах без SSL-сертифіката (це можна перевірити за наявністю значка замка 🔒 біля адреси).

Дякую!

Тепер редактори знають.