Новости Политика

Як чинні українські посадовці готували «республіки» на Донбасі. ВІДЕО

Чинні українські посадовці готували республіки на Донбасі

Журналісти проєкту «Схеми» розшукали унікальні архівні документи закритої кримінальної справи щодо сепаратистських заходів на сході України 2004-го року – а саме: з’їзду у Сіверськодонецьку, де лунали заклики про створення так званої «Південно-східної української автономної республіки» та рішень облрад у Харкові та Луганську, де проголосували за виконавчі комітети, що мали би перебрати на місцях владу від Києва.

А в цей час Донецька облрада взагалі ухвалила окреме рішення про проведення референдуму щодо надання області «статусу республіки в складі федерації». Ці події згодом назвуть «репетицією» перед проявом агресії рф у 2014-го року, з окупацією Донбасу та анексією Криму, і що, зрештою, у 2022-му переросло у повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Зазначені журналістами “Схем”  архівні документи проливають світло на те, якою у цьому була роль Москви та проросійської Адміністрації президента, яку очолював одіозний Віктор Медведчук, хто був учасником та організатором тих подій – деякі з них чинні посадовці у державних органах продовжують працювати.

Важливе питання до влади та правоохоронців, чому ніхто не поніс покарання і до чого призвела безкарність? Ми думаємо, що на справедливе запитання чинна влада, а тем більше правоохоронці відповіді не дадуть.

 

Автор: Сергій Андрушко

Редакторка: Кіра Толстякова

Головна редакторка: Наталка Седлецька

Дякую!

Тепер редактори знають.