Національна комісія України з цінних паперів та фондових ринків (НКЦПФР) – орган, який, здавалося б, мусить бути гарантом економічної стабільності країни, на жаль, виявився осередком високих корупційних ризиків. Розслідування, проведене журналістами «Української Правди», виявило кричущі факти недобросовісної поведінки високопосадовців комісії у найкритичніший для країни момент – під час війни.
НКЦПФР є державним органом, підпорядкованим президенту України та підзвітним Верховній Раді України. Основною метою комісії є забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни шляхом створення механізму акумулювання, розподілу та перерозподілу інвестиційних ресурсів. Комісія також забезпечує умови для становлення потужних внутрішніх інвесторів та захищає їхні права.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну одним з таких “потужних внутрішніх інвесторів” став Артем Колюбаєв – кінопродюсер та друг керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Журналісти викривачі з редакції Bihus.Info вже зробили низку розслідувань про те, як Колюбаєв під час війни зайшов у великий будівельний бізнес, почав виробляти дрони для Сил оборони та за допомогою низки компаній отримав дозвіл на вивід більше ніж мільйона доларів за кордон, попри діючу заборону.

Останній випадок надає можливість краще зрозуміти впливовість комісії з цінних паперів. Саме вона надала дозвіл на вивід грошей для купівлі м’яса в Дубаї. В умовах війни такі дії виглядають не лише неналежними, а й системними. Редакція «Української Правди» була шокована, дізнавшись, що керівники НКЦПФР їздять у відрядження за кордон на запрошення і за рахунок громадської спілки, засновниками якої пов’язаний Артем Колюбаєв.
Михайло Ткач та його колеги-журналісти виявили, що заходи, задля участі в яких посадовці виїжджають за кордон, є фіктивними. Способи ухилення від офіційних запитів, блокування у месенджерах та інша поведінка фігурантів розслідування нагадують комедію, але насправді це серйозна проблема, що вимагає негайної реакції правоохоронних органів.
Автор: Михайло Ткач
Режисер: Андрій Ігнатенко
Оператор: Ярослав Бондаренко
Звукорежисер: Дмитро Волковинський
Обкладинка: Андрій Калістратенко
Дякую!
Тепер редактори знають.