Новости

Хабар на мільйон доларів: ВАКС зобов’язав НАБУ з’ясувати причетність Святослава Олійника до масштабної оборудки.

Вищий антикорупційний суд, розглянувши позов від 7-ми громадських організацій, зобов’язав Національне антикорупційне бюро розібратися в опосередкованому отриманні хабара в 1 мільйон доларів (!) Святославом Олійником під час роботи на посаді заступника голови ДніпроОДА. Мова йде про 2015 рік, коли облдержадміністрацією керував олігарх Ігор Коломойский.

Своїм рішенням суд також зобов’язав НАБУ нарешті внести в ЄРДР відомості про вчинення кримінального злочину нинішнім головою Дніпропетровської облради.

Схема досить проста: Олійник отримав і гроші, і корпоративні права однієї з фірм. Натомість забезпечив фірму держзамовленнями на мільярди.

Мова йде про скандально відому фірму “УПС” Тараса Палія. Відому тим, що Палій та декілька його спільників стали фігурантами кримінальних проваджень, однак покарання не понесли. У той же час журналісти оприлюднили інформацію, що 50% фірми “УПС” передали словацькій фірмі “Арограф”.

І тут – увага: її засновником виявилася підлегла Олійника Ірина Гуназа, також пов’язана з ним партійними вузами! Пам’ятаєте, був такий політичний проєкт Коломойського “Україна майбутнього” (УМ, зараз – “За майбутнє”). Так Олійник і отримав корпоративні права в фірмі і хабар у розмірі 1 млн доларів. Натомість компанія отримала в бюджетів різних рівнів 3 млрд грн! Регулярні скандали навколо “УПС” через низьку якість робіт аж ніяк не заважали їй вигравати тендера.

Зараз саме через цю контору Олійник і компанія освоює мільярди на ремонтах доріг за програмою Зеленського «Велике будівництво». Що тут скажеш? Який преЗЕдент – таке і будівництво.

Тепер розслідувати корупційні злочини Олійника зобов’язане Національне антикорупційне бюро.

Активісти громадських організацій, які звернулися до суду, пильно стежитимуть за ходом розслідувань та зроблять все для того, щоб процес був максимально прозорим і публічним!

Дякую!

Тепер редактори знають.