Новости Политика

Громадяни будуть змушені платити за опалення, навіть якщо його відключать.

Оприлюднені нові правила комунальних розрахунків: громадяни будуть змушені платити за опалення, навіть якщо його відключать.

☝️Деталі нового типового договору опублікували на сайті Міністерства розвитку громад і територій.

Отже,
✅якщо договір не буде укладений в індивідуальному порядку, комунальники опублікують його текст на своєму сайті і це означатиме, що всіх абонентів сповістили автоматично. Далі, якщо протягом 30 днів з моменту його опублікування співвласники багатоквартирного будинку не домовляться з іншим постачальником послуг, то опублікований договір автоматично буде вважатися укладеним.

❗️Крім того, у нових договорах містяться й такі правила:

✅У суму нарахувань за опалення тепер буде входити плата за тепло, за обслуговування внутрішньобудинкових тепломереж.
✅Обслуговування лічильників буде здійснюватися за рахунок споживачів.
✅Тарифи на тепло і гарячу воду можуть бути змінені.
✅Плату за тепло потрібно вносити не пізніше останнього дня місяця, який іде за розрахунковим. Інакше штраф. Він дорівнює 0,01% від середньодобової вартості послуг за кожен день прострочення.
✅Споживач зобов’язаний впускати контролерів у будинок на першу їхню вимогу.
✅Постачальник має право обмежити послугу або повністю припинити її надання в разі неоплаченої заборгованості з боку споживача.
✅Якщо квартира споживача була відключена від опалення за борги, то він все одно повинен буде оплатити весь борг, а також щомісяця вносити абонплату і плату за опалення місць загального користування у будинку.

Дякую!

Тепер редактори знають.