Новости Политика

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

Відповідно до Закону  України «Про державний ринковий нагляд і контрольнехарчової продукції» (далі Закон України), постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» на ДСНС України покладено функції зі здійснення державного ринкового нагляду за виробництвом та реалізацією піротехнічних виробів.

Враховуючи зазначене та з метою недопущення травмування (загибелі) громадян, інформуємо, що у разі закупів и піротехніки для влаштування феєрверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 № 839.

Так, маркування виробу (його пакування) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника а імпортера виробу, інструкцію щодо його використання та зберігання, вікові обмеження. дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші тощо. В обов’язковому порядку на піротехнічному виробі або на його пакуванні повинен бути нанесений національний знак відповідності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 №1599 (зі змінами). Даний знак має форму незамкненого з правого боку кола, усерединіякого вміщено стилізоване зображення трилисника.

Також, у відповідності ю вимог «Правил пожежної безпеки в Україні» затверджених Наказом МВС  країни від 30.12.2004 №1417 не допускається застосовувати піротехнічні вироби при проведенні культурно-масових заходів без письмового погодження з ДСНС України або її територіальними органами.

Дякую!

Тепер редактори знають.