Новости Политика

Два українських митники, одна лікарка і майно в Дубаї на $25 мільйонів

Це третя частина з нашого циклу розслідувань про дубайську нерухомість українських посадовців – і цього разу мова про митників.

Це третя частина з нашого циклу розслідувань журналістів «Схем» про дубайську нерухомість українських посадовців – і цього разу мова про митників.

Журналісту «Схем» Максиму Савчуку завдяки Дубайському витоку вдалося з’ясувати, що власниками майна у найбільшому місті в ОАЕ стали працівники Державної митниці.

🔻Ідеться про ексзаступника голови Державної митної служби Руслана Черкасського, якого зі скандалом звільнили на початку 2023 року. У 2008 році він інвестував в апартаменти спільно з Віталієм Кіро – фігурантом журналістських розслідувань, бізнесменом, пов’язаним із виробництвом сигарет з підробленими акцизними марками. Загалом Черкасський і Кіро інвестували в декілька апартаментів та офісів у Дубаї, сукупна вартість цього майна, згідно з даними транзакцій – близько 25 мільйонів доларів. При чому, дві квартири з цього переліку здавалися в оренду, але Черкасський ніколи не згадував про це у деклараціях.

«Схеми» звернули увагу і на те, як покращилося матеріальне становище цивільної дружини посадовця – засновниці косметологічної клініки Марії Трифонової – а саме, з 2017 року, відколи митник Черкасський почав вказувати її в своїх деклараціях. Вона та її матір за кілька років стали власницями п`яти земельних ділянок під Києвом, заміськими будинками та дорогими авто.

🔻Ще один митник, на якого звернули увагу «Схеми», – це державний інспектор митного поста «Смільниця» у Львівській області Андрій Конанець. У 2010 році він вклався у студіо площею 34 квадратних метри у комплексі Lakeside. Ця дубайська квартира була придбана за 175 тисяч доларів і згодом здавалась в оренду, що принесло 36 тисяч доларів. У майнових деклараціях Конанець не згадував, що володіє квартирою у Дубаї та отримує дохід від оренди.

Автори: Максим Савчук, Кирило Овсяний

Редактор: Кира Толстякова

Головний редактор: Наталка Седлецка

Дякую!

Тепер редактори знають.