Новости

Дореформувалися

Монетизація пільг і субсидій: ОСББ Новомосковська протестують
Об’єднання спів­власників багатоквартирних бу­динків на критичній межі. У Новомос­ковську представни­ки ОСББ провели флеш-моб «Реальні гроші – реальним спо­жи­вачам» в рамках всеукраїнської акції протесту проти змін в законодавстві, які безпідставно втягують ОСББ в оподаткування.

ОСББ вимагають замість імітації – обіцяну монетизацію!

З початку 2018 року ОСББ лихоманить від прий­нятих Кабінетом Міністрів України змін до пос­танови № 256 від 2002 року, яка безпідставно змушує ОСББ відкривати казначейські рахунки як підприємствам-надавачам житлово-комунальних послуг, хоча вони такими не є.

До цього ОСББ були неприбутковими ор­ганізаціями і не сплачували податків з зібраних за квартплату коштів. Але за нових обставин з 1 січня 2018 року держава їх втягує в оподаткування.

Це зроблено під вивіскою монетизації пільг і субсидій. Хоча обіцяної адресної монетизації Уряд так і не впровадив – там заявляють, що це надто клопітна справа і вони не мають на те часу.
Крім того, за 2017 рік держава заборгувала ОСББ відшкодування коштів на пільги і субсидії. А якщо брати до уваги, що субсидії отримують половина сімей, то суми ці досить значні. ОСББ занепокоєні цим питанням і по всій країні прокотилася акція проти змін в законодавстві.
Акцію підтримали і в Новомосковську, де представники ОСББ приєднались до всеукраїнського флеш-мобу «Реальні гроші – реальним споживачам».

«Ми вимагаємо, щоб Кабмін вніс зміни у нормативно-правові акти та забезпечив справжню монетизацію пільг та субсидій, – заявила голова міської Асоціації ОСББ і ЖБК Ганна Вислоцька. – ОСББ не є надавачами послуг, тому немає необхідності відкривати казначейські рахунки. Для нас цей варіант незручний, адже кошти з такого рахунку потрібно використати протягом 5 днів, інакше вони пропадають. І піти вони можуть лише в кишеню електро-, газо-, теплопостачальним підприємствам або в бюджет у вигляді податків. Їх не можна буде спрямувати ні на ремонти, ні на господарчі потреби».

Учасники флеш-мобу зазначили, що міська влада, на жаль, повністю самоусунулася від допомоги і підтримки ОСББ у виході з критичної ситуації.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.