Кількість фермерств до кінця року може критично скоротитися через відсутність допомоги від держави. Про це розповів колишній президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич. Про це повідомляє APnews, пише agronews.ua.
“У нас немає ніякої державної підтримки дрібного виробника-фермера. Якщо був неврожай через град, посуху або з інших причин, то ти залишаєшся один з проблемами. Це вже всі знають і від цього відштовхуються. Але бувають випадки, коли людина сподівається на позитив, але відбувається біда як в Одеській області Кілійському районі, де людина втратила практично все. Він не розраховував на таку критичну ситуацію”, – зазначив Томич.
При цьому він вказав, що найбільш дієвим механізмом захисту фермерів є страхування, але воно не всім доступно, тому можна очікувати повторення ситуації як в Одеській області.
“На сьогоднішній день державних механізмів для запобігання подібного немає. Одним з основних механізмів є страхування, але за 30 років в цьому напрямку майже нічого не зроблено. На сьогодні приблизно 2-4% фермерів страхують свої посіви, а всі інші ні.
Він додав, якщо не буде розвитку страхування, то подібні ситуації будуть набирати обертів у зв’язку з нестабільними погодними умовами, змінами клімату та іншими проблемами.
“Все інше, а саме відстрочка кредитів, відшкодування відсотків господарствам, які постраждали, надання безпроцентних кредитів, було, але в дуже невеликій кількості та не для всіх. На сьогоднішній день живих інструментів у влади немає”, – пояснив експерт.
За його словами, до кінця року кількість фермерських господарств скоротиться в середньому на 10-12% та досягне найменшої кількості за всю історію України.
“Диверсифіковані фермерські господарства більш конкурентні, але більш ніж половина невеликих господарств спеціалізується на зернових. Якщо велика частина під озимими, то на півдні близько 40-50% господарств будуть збитковими та не зможуть вести свою діяльність в тому обсязі, що і раніше”, – підсумував Томич.
Дякую!
Тепер редактори знають.