Новости Политика

Дещо до керівника Української асоціації футболу та екс-нардепа Андрія Павелка

Зоя Єременко – мати керівника Української асоціації футболу та екс-нардепа Андрія Павелка, оформила у власність великий будинок та земельну ділянку під Києвом, ринкова вартість яких перевищує $5 млн.

І це вона придбала на свою пенсію.

Про це йдеться в сюжеті Олександра Крижанівського для програми «Гроші» (Телеканал 1+1).

За даними держреєстру, 19 вересня 2022 року Зоя Єременко стала власницею елитної 84 сотки землі та не менш елітного будинку на ній площею 1232 кв м. Нерухомість розташована в садовому товаристві «Олена», що в Хотянівці під Києвом.

Нагадаємо, що ринкова вартість згаданої землі близько $300 тис. А будинок, за розрахунками столичних рієлторів, може коштувати $5 млн і більше.

В декларації за 2018 рік тоді як народний депутат Андрій Павелко вказав, що орендує Хотянівці будинок площею 123 кв м. За візуальними спостереженнями журналістів програми “Гроші”, схожу площу в маєтку Зої Єременко має будиночок охорони. Натомість будинок власників виглядає не тільки значно більшим, а і давно обжитим.

За даними програми, саме в цьому будинку 18 жовтня 2022 року правоохоронці проводили обшуки в одній зі справ про розкрадання коштів в УАФ. Хоча сам скандально відомий Андрій Павелко обшук категорично заперечував, журналісти продемонстрували оперативну зйомку проведення обшуку. Зокрема, на відео оперативників зафіксована тераса з позолоченими меблями, окремі кімнати для багатьох десятків пар коштовного чоловічого взуття вартістю в понад $150 тисяч, та кімната з жіночим взуттям, парфумами та сумочками, вартість якого перевищує $50 тис.

Все це свідчить, що в ньому може проживати сам Андрій Павелко разом з дружиною Катериною Чаус.  Хоча офіційно про цю власність ним не повідомлялося.

Крім того, журналісти помітили, що територія маєтку Єременко простягається впритул до води через державні землі. Але всупереч діючому законодавству України  й на відміну від сусідів, маєток Єременко закрив вільний доступ до води стороннім пересічним українцям.  На державній землі родина Павелка облаштувала стоянку катерів та розкішний приватний пляж.

За даними ЗМІ, обшуки 18 жовтня 2022 року за місцем проживання Андрія Павелка проводила Нацполіція в рамках кримінального провадження №42019000000002229 від 18.10. 2019р. Павелко в цій справі має статус свідка. Поки, що свідка!

Як писали «Наші гроші», правоохоронці розслідують привласнення коштів, які «Федерація футболу України» (попередня назва «УАФ») на чолі Андрієм Павелком через посередника «Ньюпорт Менеджмент Лтд» отримувала від «Союзу Європейських футбольних асоціацій» для розвитку українського футболу.

В жовтні в цій справі отримав підозру, а пізніше запобіжний захід генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький.

В червні ЗМІ повідомляли, що з 2018 року Нацполіція не квапилася розслідувати кримінальні справи керівництва УАФ. Мабуть, не на часі зараз розслідувати.  Також через дії Офісу генпрокурора не розслідувалися інші кримінальні справи про розкрадання коштів Асоціацією.

У вересні Печерський райсуд Києва заборонив проводити УАФ на наступному конгресі вибори президента та інших осіб до керівних органів асоціації. Планувалося, що саме на цьому конгресі Павелко переобереться президентом Асоціації.

 

Дякую!

Тепер редактори знають.