Новости Политика

Дефіцит води – біда!

Дефіцит води – біда, наслідки якої важко уявити. Вже за 6 років, прогнозами, може постати проблема регулювання споживання води. Провідні уркаїнськи науковці прогнозують, що скоро вода Дніпра стане такою токсичною, що її не можна буде використовувати: наприклад, очищення до стандартів питної стане надто дорогим… В той же час, як більше половини населення країни п’ють воду з басейну Дніпра.

Рахункова палата оприлюднила результати аудиту стану річки Дніпро.

« У поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявлено 161 забруднювач. Показники якості води в річці погіршуються. Останні проведені дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів та речовин, які використовуються у парфумерії, – синтетичного мускусу, важких металів: цинку та міді, а також ртуті.

В річкову воду потрапляють важкі метали, добрива, паливно-мастильні речовини, побутова «хімія».

Крім того, цвітіння Дніпра є однією з основних причин масового мору риби. Ситуація також погіршується обмілінням річки, яке відбувається внаслідок відсутності днопоглиблювальних робіт, які здійснювались при використанні річки як транспортної артерії.

‼️Таким чином, екологічний стан басейну Дніпра фактично катастрофічний», – сказано в результатах аудиту.

Звіт та рішення за результатами аудиту опубліковані на офіційному вебсайті Рахункової палати.

Дякую!

Тепер редактори знають.