Новости

ЦВК скасувала реєстрацію Загіда Краснова

Центральна виборча комісія України скасувала реєстрацію трьох  кандидатів у народні депутати України,  які балотуються в одномандатних виборчих округах  на позачергових виборах народних депутатів України  21 липня 2019 року у Дніпропетровській області.

Йдеться про Краснова Загіда Володимировича (25 округ), Бабенко Ольгу Володимирівну (33 округ) та фейкового Бородіна Володимира Ігоровича (38 округ). Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на рішення комісії.

В постанові ЦВК від 5 липня зазначається що рішення про скасування реєстрації прийняте на підставі  заяви кандидатів про відмову балотуватися кандидатами в народні депутати України на позачергових виборах 21 липня 2019 року.

Усі троє кандидатів-самовисуванців були так званими «клонами» – частково, або повними тезками рейтингових кандидатів на округах.
Загалом в Україні на позачергових виборах до Верховної Ради України на 43-х мажоритарних округах зареєстровані 66 кандидатів-однофамільців. На Дніпропетровщині тезки відомих кандидатів зареєстровані в округах №24, 26, 30, 33, 34, 38.

Технологію заплутування виборців включенням до списку фейкових кандидатів з прізвищами рейтингових кандидатів застосовують конкуренти потенційного переможця, які мають приблизно однакові з ними шанси на перемогу, адже навіть незначна різниця в кількості голосів, причиною якої може стати плутанина з кандидатами в день голосуваня та може стати вирішальною для результатів голосування.

Дякую!

Тепер редактори знають.