Новости

Чи зможуть всесильні НАБУ та СБУ зупинити незаконний видобуток піску в Петриківських копальнях

Чи зможуть всесильні НАБУ та СБУ зупинити незаконний видобуток піску в Петриківських копальнях: чинуші з обласної прокуратури та поліції отримали $300 тис. хабара від посадових осіб ПрАТ “Петриківський рибгосп” та “по-тихому” злили резонансне досудове розслідування/

Керівництво ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області, разом із керівництвом прокуратури Дніпропетровської області, “по-тихому” злили кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040520000176 від 13.04.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

За інсадерською інформацією сума хабара, який отримали найвищі чини правоохоронних органів від посадових осіб ПрАТ “Петриківський рибгосп”, склала $300 тис.

У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040520000176 від 13.04.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на початку 2010 року між Єлизаветівською сільською радою та ПрАТ “Петриківський рибгосп” укладено договори оренди земельних ділянок в межах с. Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської області на землі сільськогосподарського призначення загальною площею 200 га. В подальшому, починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, ПрАТ “Петриківський рибгосп” на вищевказаних земельних ділянках стало здійснювати діяльність із промислового видобутку корисних копалин, із будівництвом та розробкою на вказаній земельній ділянці кар’єру з видобутку піску, ігноруючи при цьому встановлений діючим законодавством України порядок процедури укладання договору оренди і наступного виведення земель із категорії «Сільськогосподарського призначення».

Гласними та негласними слідчими (розшуковими) діями, проведеними у кримінальному провадженні, зафіксовано незаконний видобуток та подальшу реалізацію піску фізичним та юридичним особам різної форми власності, за який останні розраховуються як готівкою так і безготівковим способом, переводячи грошові кошти на рахунки ПрАТ “Петриківський рибгосп”.

Окрім цього, під час досудового розслідування встановлено, що земельні ділянки, на яких проводяться незаконні роботи із промислового видобутку корисних копалин ПрАТ “Петриківський рибгосп”, передані в постійне користування з порушенням вимог чинного законодавства.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.