Новости Политика

Батьківщина президента Зеленського потопає в тотальній корупції 

Олена Василівна Климович

У Кривому Розі комунальне підприємство  «Криворізька міська клінічна лікарня №2» під час воєнного стану в державі  та боротьбі з російським агресором, замовила спеціальних медичних ліжок та матраців для них на 19 мільйонів гривень. І це в державі війна і кожна гривня на рахунку.

За даними спеціалістів, тендерні ціни вдвічі перевищують рівень цін в магазинах. Кому війна, а кому і мате рідна! 

На майданчику  «Прозорро» оприлюднені контракти від 13 грудня 2022 року з ТОВ «Гром Компані» на постачання 500 ліжок трьох видів за 16,8 млн грн і матраців до них за 2,2 млн грн.

Чотирисекційні ліжка OSD-B02P з електроприводом та регулюванням висоти придбані по 105 тисяч бюджетних гривень (чотири штуки від китайського виробника «Жонгшан Аоліке медікал еквіпмент технолоджі Ко, Лтд»). У відкритих джерелах безліч пропозицій таких ліжок по майже двічі меншій ціні – по 59 тисяч гривень.

Реанімаційні функціональні ліжка OSD-A232P-C придбані по 49 тисяч гривень (сто штук, той самий виробник з Китаю). У магазинах такі продаються по 28 тисяч гривень.

Стандартні медичні ліжка МЛФ-104 придбані корумпованими лікарями по 30 515 гривень (376 штук, від українського виробника ТОВ «Ір сом»). Вони теж є у вільному продажі вдвічі дешевше – по 16 тисяч гривень.

Окремо придбані півтисячі матраці з протилежним ефектом OSD-P021 китайського виробництва по 4 476 грн за штуку, що відповідає цінам у відкритих джерелах.

Ціни в магазинах вказані на умовах самовивозу та оплати відразу при покупці, чи при доставленні «Новою поштою» з окремою оплатою вартості доставлення.

В ціну ліжок криворізької лікарні включена вартість доставлення та оплата через 30 днів з дати доставлення. Однак за даними експертів «Наші гроші», ці обставини не можуть вдвічі підняти ціну закупівлі. контейнерного доставлення може коштувати сотні тисяч гривень, а відтермінування оплати – кілька відсотків. Вартість збірки ліжок не входить в ціну контракту. До того ж при закупівлі сотень ліжок у виробників чи українських дистрибуторів посередник мав би отримати оптову знижку, яка може сягати 15%, а ще і більше.

Як і завжди в Кривому Розі, на торгах не було жодного іншого конкурента, який би міг збити ціну до ринкового рівня. І ми розуміємо чому не було конкурентів.

Це може пояснюватись нереальними термінами постачання, які виставила корумпована криворізька лікарня. Вона оголосила тендер в кінці листопада місяця з вимогою поставити товар до 22 грудня поточного року. При цьому, такі замовлення сотні ліжок в Китаї по 50-відсотковій передоплаті треба робити щонайменше за п’ять-шість місяців (черга на виробництво та транспортування морем до Польщі, потім сухопутне перевезення через кордон і по Україні). Відтак ці ліжка або вже були ввезені в Україну певною фірмою, або їх постачання не планується у визначені терміни.

Згідно з інформацією фірму ТОВ «Гром Компані» було створено лише цього року. Фірма зареєстрована в Одесі на Геннадія Карпенка. Ці підряди криворізької лікарні є єдиними в її історії. Для самої лікарні ця закупівля ліжок є другим за розміром замовленням цього року і під час повномасштабної війни в Україні. Дорожче було лише придбання томографа Philips Incisive CT  за 32 млн грн у листопаді поточного року. Ми вважаємо, що не останнє.

Комунальне підприємство «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міськради очолює Олена Василівна Климович.

Олена Василівна Климович

Місцеві медіа повідомляють, що вона була лікарем скандальновідомого Юрія Вілкула, який з 2010 є міським головою Кривого Рогу. Саме Олена Василівна Климович повідомила про нібито серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в мери Вілкула напередодні другого туру виборів у 2020 році. Тоді колишній регіонал Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру та ліг у лікарню №9, яку очолювала на той час Олена Климович.

Ті вибори виграв Костянтин Павлов, але невдовзі він нібито сам застрелився декілька разів. Після його смерті скандальний регіонал Юрій Вілкул знову став в.о. голови Кривого Рогу, та перевів Климович з лікарні №9 до лікарні №2.

Ось такі діла творяться на Батьківщині Президента Володимира Зеленського під час війни!

Дякую!

Тепер редактори знають.