Новости Политика

Апеляція ВАКС скасувала виправдувальний вирок екснардепу регіоналу Дмитру Колєснікову

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України скасувала виправдувальний вирок щодо колишнього депутата Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова.

Тепер, після скасування  виправдувального  вироку, справу відправлять на новий розгляд в першу інстанцію.

Таке рішення ухвалила колегія у складі Віктора Панкулича, Сергія Боднара та Ігоря Панаіда.

За версією САП, регіонал Дмитро Колєсніков незаконно отримав 758 тисяч грн компенсації за оренду номеру в готелі «Київ», адже мав у власності дві квартири у Києві.

Дії колишнього нардепа кваліфікували за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою, яке спричинило тяжкі наслідки). Ця стаття передбачає максимальне покарання у 6 років в’язниці.

У першій інстанції думки суддів розійшлися. Судді Віталій Крикливий та Маркіян Галабала вказали, що кваліфікація прокурорів була хибною. На їхню думку, дії Колєснікова слід було кваліфікувати за ч.4 ст.190 КК (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах). Це тяжчий злочин, за яким екснардепу загрожувало б до 12 років ув’язнення з конфіскацією.

Однак прокурор правом зміни обвинувачення під час розгляду не скористався, а самостійно змінити кваліфікацію судді не могли, так як це погіршувало б становище обвинуваченого.

Натомість суддя Віктор Ногачевський виклав Окрему думку, в якій сказав, що регіонала Колєснікова треба було все ж таки визнавати винуватим за ч.2 ст.364 КК, але не за «зловживання владою», а за «зловживання службовим становищем».

Цікаво, що на суді пан Колєсніков підтверджував, що він дійсно ще у 2009 році став власником однієї квартири у Києві, а за рік вони з дружиною стали власниками другої квартири.

Але нібито ще до 2014 року фактичні шлюбні відносини між ними припинилися і він «як справжній мужчина» залишив квартири дружині, бо за моральними принципами не міг ними користуватися. Тим більше проживати там було складно, бо вони обидві нібито мали проблеми з опаленням та гарячою водою.

В результаті перша інстанція нардепа виправдала. Це рішення оскаржили і прокурор, і захист.

Апеляція вирок скасувала і відправила справу на новий розгляд.

Будемо уважно спостерігати, щоб розгляд не затягнувся на роки і з часом справу не закрили за строками давності.

Дякую!

Тепер редактори знають.