АНТИКОРУПЦІЯ

Суд визнав Юрія Карачевцева винним у скоєнні правопорушення, пов’язаного з корупцією
Суд за поданням прокуратури розглядає два протоколи відносно першого заступника міського голови Юрія Карачевцева щодо скоєння ним адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Антикорупційна реформа часто згадується політиками як одна з основних для успішної побудови заможної України. І прості громадяни з цим погоджуються: «Треба, щоб не крали». Ця реформа включає комплекс різноманітних заходів, і одним з її головних елементів є запобігання конфлікту інтересів чиновників та депутатів.

Два тижні тому у Новомосковську розповсюджували спецвипуск газети, увесь присвячений звітові народного депутата Вадима Нестеренка про свою роботу у 2017 році. Серед іншого, нардеп наголошує на виключній чесності нинішньої міської влади:
«При нинішній міськраді, незважаючи на всі зусилля наклепників, Новомосковськ повністю уникнув гучних корупційних скандалів і кримінальних справ…»

Мабуть, наврочив: за іронією долі, у той же день Новомосковський міськрайонний суд за поданням прокуратури почав розглядати одразу дві справи щодо звинувачення Юрія Карачевцева у скоєнні правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Нагадаємо, Юрій Карачевцев на минулих місцевих виборах 2015 року був обраний депутатом міської ради від Партії Зелених. Після того, як «Зелені» утворили коаліцію з Опозиційним блоком, їм віддали посаду першого заступника міського голови з питань народно-господарського комплексу міста, яку Карачевцев і обійняв.

Конфлікт інтересів найближчий до народного «щоб не крали». Це отримання посадовою особою неправомірної вигоди за вчинення певних дій, це ситуація, коли службовець має особисту зацікавленість у тому чи іншому своєму рішенні, а його власні інтереси впливають на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень.

Зрозуміло, що кожна люди­на є не лише посадовцем, де­пу­татом, чи­новником, але вод­ночас і чиїмось батьком, кумом, другом тощо. І не кож­ному дано чесно суміщати ці ролі. Ось і зараз…
28 лютого 2017 року депутатів Новомосковської міської ради в черговий раз звезли на сесію на хлібозавод. Одним з питань порядку денного значилося надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Товариству з обмеженою відповідальністю «Прораб». Це земельна ділянка по вулиці Північній, 1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, на ній зараз розташована виробнича база фірми.

Як депутат міської ради, Юрій Карачевцев проголосував за це питання «За». І таким чином порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Справа в тому, що він має безпосереднє відношення до цього підприємства: він був його засновником, а зараз директором фірми працює його донька.
Чинне законодавство передбачає, що в таких випадках депутат обов’язково повинен публічно оголосити про конфлікт інтересів та не вчиняти дій і не приймати рішень, в яких він особис­то зацікавлений. Юрій Васильович, як і решта депутатів, після виборів 2015 року був поперед­жений під підпис про недопущення порушень Закону України «Про боротьбу з корупцією». Але всупереч його вимогам він цю делікатну ситуацію приховав і вчинив не дозволені законодавством дії на користь своєї доньки.

Нагадаємо, рік тому за аналогічних обставин своєї посади позбулася начальник управління освіти Наталія Падашуля, яка вчиняла незаконні дії на користь своєї невістки, підлеглої по ро­бо­ті. Але є й інший приклад: член виконкому Сергій Мороз голосує на засіданні виконкому 15.02.2017, де вирішується питання погодження призначення на посаду директора комунального підприємства його свата Анатолія Чупракова. І нічого, все тихо, сват і досі працює директором КП «Новомосковський Комсервіс», активно розставляє по місту кіоски.
Очевидно, до впровадження стандартів добро­чесності у Новомосковську підходять дещо вибірково. Бо чимало можновладців не припиняють спроб тиснути на правоохоронні органи, намагаючись ще до початку розгляду справ стосовно злодійкуватих чиновників розвісити клеймо: цей – чесний, а ці – наклепники.

31 січня суд визнав Юрія Карачевцева винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Державне звинувачення підтримував прокурор місцевої прокуратури Станіслав Серченко, а справу розглядав особис­то голова Новомосковського міськрайонного суду Віталій Лила.

На розгляді в суді перебуває ще один протокол про скоєння Ю.Карачевцевим адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Чи погодиться суд і з цими «наклепами» прокуратури на «чесного» чиновника? Наразі слухання справи триває. Про прийняте судом рішення ми поінформуємо наших читачів.

Крім того, в суді Карачевцев, намагаючись уник­нути відповідальності, розкриває надзвичайно цікаві подробиці того, як саме проходять сесії на хлібозаводі. Читайте ПРАВДУ, ви маєте право знати, як насправді працюють обрані вами депутати.

Дякую!

Тепер редактори знають.