Новости Политика

А ЩО ТАМ ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ДІЯНЬ ГУРТОВОГО?

З таким запитанням редакція нашої газети звернулася до Офісу Генерального прокурора України, аби фігурант та пов’язані з ним подільники не «зам’яли» й цю справу та не уникнули кримінальної відповідальності, як це з ними було вже не раз.
У відповіді, датованій 27.04.2023 року зокрема зазначається наступне:
«Повідомляю, що в провадженні слідчих СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №42022040000000229 від 19.07.2022 за фактом заволодіння місцевими жителями земельними ділянками на території Новомосковського району Дніпропетровської області, шляхом обману (шахрайство), вчиненого в особливо великих розмірах, з використанням завідомо підробленого документу, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом складання, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами відділу Дніпропетровської обласної прокуратури.
На теперішній час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі обласної прокуратури, встановлюються всі обставини скоєння зазначених вище кримінальних правопорушень, а також особи, причетні до їх вчинення.
Також роз’яснюю Вам, що рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора на досудовому проваджені можуть бути оскаржені відповідно до вимог ст.ст. 303-307 КПК України».
Нагадаємо, що за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури було викрито злочинну групу, яка на території Новомосковського району запровадила злочинну схему заволодіння земельними ділянками. Очолював цю групу колишній голова Новомосковської районної державної адміністрації, а нині (й досі!) керуючий справами Новомосковської районної ради Гуртовий Ігор Іванович.
Під час досудового розслідування було встановлено, що фігурант у змові з родичами і знайомими організував шахрайську схему заволодіння земельними ділянками, підроблюючи договори купівлі-продажу, свідоцтва права на спадщину за заповітом та оформлюючи за собою право власності на ці земельні ділянки.
В реалізації злочинних планів брали участь, окрім близьких родичів, співмешканка та персональний водій Гуртового, який певний час, поки Гуртовий мав вплив на прийняття рішень у Новомосковській міській раді, був призначений і працював директором одного з комунальних підприємств міста, але у 2021 році був звільнений за численні недоліки в роботі.
Раніше, у 2019 році, відомості щодо подібних протиправних діянь Гуртового також вносилися до Єдиного реєстру досудових розслідувань, але фігурант уникнув відповідальності за скоєне.
Ще раніше, у 2008 році, Новомосковською міжрайонною прокуратурою у сфері земельних відносин було порушено аж три кримінальні справи. У 2009 році Гуртового разом з начальником районного відділу земельних ресурсів навіть затримували співробітники управління по боротьбі з економічною злочинністю – за відчуження острова й оформлення права власності на нього. Але фігурант знову вийшов сухим із води.
Звичайно, ми, прості смертні, не можемо навіть здогадуватися, як це стало можливим.
Обстановка безкарності, беззубість правоохоронців, мовчазне споглядання на скоювані злочини з боку громадськості лише породжують у злочинців бажання вчиняти нові злочини.
Поки одні воюють, інші крадуть і домовляються про уникнення від відповідальності.
Зараз, у період російсько-української війни, це підриває основи тилу, сприяє зниженню морально-психологічної стійкості населення й породжує зневіру в спроможність всіх гілок влади виконувати покладені на них завдання.

Дякую!

Тепер редактори знають.