Новости

22 УЧАСНИКА ЗАБІГУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПАРТІЇ, ЯКІ ЙДУТЬ НА ВИБОРИ В РАДУ

На дострокових парламентських виборах, призначених на 21 липня, у новомосковського виборця буде два бюлетеня. В одному – список з прізвищами 19-ти кандидатів-мажоритарників по 38-му виборчому округу, у другому – список із 22 партій, що зареєструвалися на вибори.
Пропонуємо вашій увазі коротку характеристику кожної з цих партій.

Зверніть увагу: партії наведені в тому порядку і під тими номерами, як вони будуть надруковані в бюлетені. Тож у виборчій кабінці наступної неділі можете не витрачати зайвого часу і швидко знайти в бюлетені ту партію, яку вподобали.

1. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК
Список Опозиційного блоку очолив нардеп і лідер партії “Наші” Євген Мураєв. На другому місці – нардеп і екс-кандидат в президенти Олександр Вілкул. На третьому і четвертому – мери Харкова Геннадій Кернес і Одеси Геннадій Труханов. На п’ятому був заявлений Вадим Новинський – бізнес-партнер Ахметова, однак потім він вирішив не йти за списком і пішов по мажоритарному округу в Маріуполі. За даними соціологічних досліджень, рейтинг політсили продовжує коливатися в межах від 1 до 2%. З таким результатом список партії не долає 5-відсотковий бар’єр і не проходить в Раду.

2. ЧЕСТЬ І СИЛА
Очолив список голова партії Ігор Смешко, який балотувався в президенти і несподівано для всіх зайняв шосте місце рейтингу з 5% голосів. Другим номером у списку стала Олена Сотник, яка в нинішньому скликанні парламенту була у фракції “Самопоміч”. Третій номер – Рефат Чубаров – 61-річний діючий народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, глава Меджлісу кримських татар. Четвертий номер – Іван Мірошниченко, який, як і Олена Сотник, вийшов із “Самопомочі”. Номер п’ять – Володимир Замана, який займав посаду начальника Генштабу при Януковичі.
Рейтинг партії “Сила і честь” 3,4%. Є шанси на проходження в Раду, але теоретичні.

3. БАТЬКІВЩИНА
Очолила список “Батьківщини” Юлія Тимошенко. Слідом ідуть лідер партії “Основа”, позафракційний нардеп Сергій Тарута, а також екс-глава СБУ Валентин Наливайченко. Обидва вони балотувалися в президенти на останніх виборах. Далі в списку – заступник голови парламентської фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв і нардеп від цієї фракції Олена Кондратюк.
Рейтинг “Батьківщини” коливається в межах 6,4%. Тобто в парламент партія проходить, але отримає не дуже багато мандатів.

4. ПАТРІОТ
На парламентських виборах список очолив Микола Голомша. Він був першим заступником генпрокурора в 2014 році. Більшість соціологічних груп партію “Патріот” на даний момент не рейтингують, тобто її відсоток – близько нуля.

5. СИЛА ЛЮДЕЙ
Очолив список партії політичний експерт Олександр Солонтай. Від цієї політсили у президенти балотувався журналіст Дмитро Гнап, але в підсумку зняв свою кандидатуру. Рейтинг партії “Сила людей” – 0,3 – 0,5%. Тобто шанси на проходження в парламент мізерні.

6. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ
Очолив список Юрій Бойко. Слідом ідуть Вадим Рабінович, Віктор Медведчук, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін. Політсила в якості своїх основних завдань позначила досягнення миру на Донбасі і скасування законів про тотальну українізацію. З Медведчуком і Бойко готові говорити в Кремлі – з ними зустрічалися представники російської влади і вели переговори про знижки на газ і обмін полоненими. Такої “опції” на даний момент немає в жодної партії, в т.ч. і у партії президента.
Рейтинг “Опозиційної платформи – За життя” – 11,6%, вона займає друге місце після “Слуги народу”.

7. ПАРТІЯ ЗЕЛЕНИХ УКРАЇНИ
Очолила список партії Тетяна Бодун. Працювала в Державному агентстві земельних ресурсів. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії знаходиться близько нуля.

8. ФАКЕЛ
Очолила список партії Тетяна Одноріг – експерт у сфері профспілкової діяльності. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії знаходиться близько нуля.

9. САМОПОМІЧ
Очолив список партії її голова і мер Львова Андрій Садовий. Слідом ідуть депутат Одеської міськради Ольга Квасницька, учасниця “Громадського люстраційного комітету” Олександра Дрік, депутат Харківської облради Тетяна Бідняк, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. Лідер нинішньої фракції “Самопоміч” в парламенті Олег Березюк тільки №7. Рейтинг “Самопомочі” – близько 1%. Шанси потрапляння в парламент на даний момент не вбачаються.

10. ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ
Очолює список партії екс-президент Петро Порошенко. Слідом ідуть спікер парламенту Андрій Парубій, народний депутат Ірина Геращенко, командувач десантно-штурмовими військами ЗСУ Михайло Забродський, співачка і телеведуча Софія Федина. Рейтинг партії – 8,2%. Але є теоретична ймовірність, що в Раду вона не потрапить.

11. УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА
Очолює список партії прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Слідом ідуть міністр освіти Лілія Гриневич, міністри Олександр Саєнко і Євген Нищук, заступник міністра Еміне Джаппарова. Також в списку широко представлені члени політсили “Народний фронт”, яка через нульову підтримку громадян в Раду не йде.
Рейтинг партії коливається в межах 1,2-1,5%, тобто на даний момент теж без шансів.

12. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ
Очолив список партії її лідер Анатолій Гриценко. Слідом ідуть народний депутат, який балотувався в президенти, Дмитро Добродомов, політики Микола Томенко та Микола Катеринчук. Замикає п’ятірку адвокат Марина Соловйова. Рейтинг партії коливається в межах 1,3-3%, тобто на даний момент шанси не проглядаються.

13. СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Очолила список партії Алла Шлапак, депутат Київради і колишній соратник Леоніда Чернівецького. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії прагне до нуля.

14. СЛУГА НАРОДУ
Очолив список партії Дмитро Разумков – головний спікер Володимира Зеленського під час передвиборної кампанії, а нині – лідер “Слуги народу”. Другий у списку – Руслан Стефанчук – представник президента у Верховній Раді. Третій номер – Ірина Венедиктова, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського нацуніверситету ім.Каразіна. Четвертий – Давид Арахамія – в мережі більш відомий як Девід Браун, творець волонтерського “Народного проекту”. П’ята – Галина Янченко – голова ради громадського контролю НАБУ.
Рейтинг партії – 47%, і він продовжує зростати. Тобто у політсили є всі шанси стати переможцем виборів.

15. СИЛА ПРАВА
Очолив список партії Андрій Сенченко – раніше нардеп від “Батьківщини”, який очолював слідчу комісію Верховної Ради з розслідування причин і наслідків Іловайскої трагедії. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії 0,2%.

16. РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ
Очолив список партії Олег Ляшко. Слідом ідуть заступник глави партії з економічної політики Віктор Галасюк, нардеп Андрій Лозовий, заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, полковник ЗСУ Іван Савка. Рейтинг партії – 2,5%, тобто в два рази менше, ніж потрібно для проходження в парламент.

17. ПАРТІЯ ШАРІЯ
Очолив список партії блогер Анатолій Шарій. Слідом ідуть його дружина, шеф-редактор сайту “Шарій.нет” Ольга Шарій, журналісти Антоніна Бєлоглазова і Павло Уллах, продюсер та діджей Євген Євтухов. Рейтинг партії – близько 1,5%, на даний момент шансів на потрапляння в парламент немає.

18. ГОЛОС
Очолив список партії музикант Святослав Вакарчук. Слідом ідуть екс-заступники міністрів Айварас Абромавичус і Юлія Клименко, підприємець Кіра Рудик, співзасновник проекту PolitEyes Ярослав Железняк, член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова. Рейтинг партії – 6,6% плюс, тобто прохідний бар’єр партія долає.

19. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
Очолив список партії Анатолій Могильов, глава МВС в уряді Миколи Азарова, голова Радміну Криму до лютого 2014 року. Також в списку партії Василь Фаринник, колишній начальник головного слідчого управління МВС. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії знаходиться близько нуля.

20. АГРАРНА ПАРТІЯ
Очолив список партії “співаючий ректор” Михайло Поплавський. Другий номер у списку – Лілія Бортіч, член політради Аграрної партії. Третім став Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради. Четверте місце зайняла голова Молодіжного крила Аграрної партії, журналіст Анна Мадей. На п’ятому місці – політик Володимир Шушкевич. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг партії коливається в межах 0,5%, тобто на даний момент в парламент вона не проходить.

21. СВОБОДА
Під брендом цієї партії йдуть відразу кілька націоналістичних організацій. Список очолив лідер партії Олег Тягнибок. Слідом ідуть глава Нацкорпуса Андрій Білецький, командир Української добровольчої армії Дмитро Ярош, голова “Правого сектора” Андрій Тарасенко, колишній віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський. Рейтинг “Свободи” – близько 2%, на даний момент в парламент партія не проходить.

22. РУХ НОВИХ СИЛ
Партія Міхеїла Саакашвілі, який нещодавно повернувся до України. Список очолив сам Саакашвілі. До першої п’ятірки у списку увійшли екс-заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе, журналіст Олесь Доній, чемпіонка Європи з шахів Наталія Жукова і екс-міністр економіки Володимир Лановий. Партія внесена до бюлетенів нещодавно за рішенням суду, тому раніше не рейтингувалась.

Представлені рейтинги складені Соціологічною групою «Рейтинг» на підставі соціологічного опитування, проведеного 6-10 липня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю. Помилка репрезентативності не більше 2,2%.

Тож визначайтеся з партією, яку оберете 21 липня, і Бог Вам у поміч.

Дякую!

Тепер редактори знають.