Новости

15 липня, жителі Гвардійського та Черкаського виходять перекривати транспортний рух на харківську трасу.

Комунальний колапс у смт Черкаському, де знаходиться пункт постійної дислокації 93-ї бригади Холодний Яр та інших військових частин.

Жителі селища та сусіднього із ним Гвардійського уже другий тиждень сидять без води. Ситуації, коли ці населені пункти повністю позбавлені водопостачання, протягом останніх років виникають регулярно. Не варто пояснювати, що в літню спеку це перетворює життя на кошмар.

Рано чи пізно 93-тя бригада, яка вже більш ніж півроку перебуває на передовій і виконує бойові завдання в рамках Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation, повернеться додому для відновлення боєздатності. Та відсутність води у водопроводі може суттєво погіршити перебування в пункті постійної дислокації. Тому командування бригади просить владу Новомосковського району, якій підпорядковується смт Черкаське, якомога швидше вирішити питання із водою.

Проблема полягає у водогоні, який потребує капітального ремонту. Його протяжність складає 50 км. у 2016-му 18 км з них було відремонтовано. А більше ніж 30 км труби знаходиться в жалюгідному стані.

Воду в селища постачає комунальне підприємство Новомосковського району «Райводоканал». Зокрема, смт Черкаське отримує воду згідно договору «Райводоканалу» з Квартирно-експлуатаційним відділом ЗСУ у Дніпрі.

Міністерство оборони України​ вже просило органи місцевого самоврядування продовжити реконструкцію магістрального водогону. Окрім того @Дніпропетровська обласна державна адміністрація вирішила, що Новомосковський район виділить з місцевого бюджету 500 тис грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для продовження ремонту КП «Райводоканал». Адже без проекту неможливо розпочинати реконструкцію.

Та віз і нині там! Кошти на проект до цього часу не були виділені. Вже не кажучи про саму реконструкцію. Керівництво Новомосковського району ігнорує прохання Міноборони та рішення ДніпрОДА, не на словах, а на ділі демонструючи реальне ставлення до захисників України та членів їх родин.

Місцева влада могла б послатися на нестачу грошей. Утім, за перші 5 місяців 2018-го року до райбюджету лише податків із зарплат військовослужбовців бригад, які базуються у Черкаському та Гвардійському, надійшло порядка 46 млн грн. А за інформацією Роман Донік (Roman Donik)​, за останні два роки ця сума склала 150 млн грн. Утім, гроші платників податків із району у селище чомусь не вертаються.

Бригада наполегливо просить не зволікати із вирішенням питання реконструкції водогону і терміново надати необхідне фінансування. Адже наші бійці, їхні сім’ї та діти, багато з яких мешкає у Черкаському та Гвардійському, не мають страждати від бездіяльності чиновників та їхньої неспроможності вирішувати господарські питання.

P.S. На відео — голова селищної ради Черкаського Павло Ніколюкін виступає перед депутатами Новомосковської районної ради.

https://www.facebook.com/93OMBR/videos/826796774183781/?t=2

Дякую!

Тепер редактори знають.