Новости Политика

Сьогодні було обрано членів, чергової “кишенькової Громадської ради” при Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

Так, до складу чергової “кишенькової Громадської ради” при Дніпропетровській ОДА, увійшла значна частина активістів та громадських діячів, із сумнівною репутацією, наявною судимістю у сфері службових правопорушень та абсолютно залежних від обласної влади.

Переважна більшість цих “кишенькових” громадських організацій потрібна в якості “одобрямса” для Дніпропетровської ОДА.

Зараз кожен чиновник-корупціонер бажає мати “ручну Громадську раду”, яка забезпечить йому “громадський одобрямс”.

Невиключенням є керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації, далі – Дніпропетровської ОДА, яке останнім часом вдало імітує розвиток громадянського суспільства і прикормлює “кишенькові” неурядові організації, про що стверджують незалежні громадські організації на Дніпропетровщині.

В свою чергу високопосадовці Дніпропетровської ОДА подібні закиди відкидають.

Розпорошення бюджетних коштів, відсутність прозорості при розподілі фінансів та застосування старих корупційних схем – гостра критика дій обласної влади постійно лунає з боку низки незалежних громадських організацій Дніпропетровщини.

Приводом для подібних звинувачень стали: по-перше затверджена обласна програма зі сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 р.р., яка була ухвалена 02 грудня 2016 року Дніпропетровською обласною радою на 7 сесії VII скликання, по-друге відсутність прозорих конкурсів при фінансуванні тих чи інших проектів створює обґрунтовані підозри, що за бюджетний кошт влада підтримує свої “кишенькові” громадські організації, які будуть складати переважну більшість в майбутній Громадській раді при Дніпропетровській ОДА, втретє непрозоре та упереджене формування майбутнього персонального складу Громадської ради при Дніпропетровської ОДА.

Фільтр для неугодних

На жаль, чиновники не бачать в громадських організаціях партнерів, а лише інструмент для досягнення своїх власних цілей: бізнесових та політичних, кажуть більшість лідерів незалежних громадських організацій.

Адже проблема не тільки в програмі зі сприяння розвитку громадянського суспільства, вона значно глибше і починається з принципів роботи самої майбутньої Громадської ради при Дніпропетровській ОДА. Як відомо, це виборний консультативно-дорадчий орган при облдержадміністраціях, до якого входять громадські організації для участі в управлінні державними справами та здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади.

Утім, фактично влада створила для себе ще одне управління під назвою: “Громадська рада”, яким вона буде повністю керувати.

Що потрібно зробити щоб змінити ситуацію?

А нічого іншого, окрім як відновити кожному в собі втрачені гідність, порядність, совість та повагу до людей, життя не придумало.

Не потрібно дивуватись, сердитись і виправдовуватись, втратили.

Ну, а, позаяк, ситуація в цьому плані залишається гострою, їх відновлення найближчим часом є доволі сумнівним.

Тим паче, що зневірена та збайдужіла частина суспільства продовжує лише мовчки спостерігати як куплені баригами і гопниками популісти, запроданці і кон’юнктурники при сприянні іншої її частини – тієї, яка ніяк не може второпати, до якого берега їй пристати, прийшовши до влади, нищать і розкрадають вже й те, чого знищити і вкрасти до цього часу поки що нікому не вдавалось.

Константин Бильцан

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.