Новости

5 ВЕРЕСНЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПЕРШИЙ ЕТАП ВІДКРИТОГО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ДО МІСЦЕВИХ ПРОКУРАТУР: ТЕСТУВАННЯ НА ЗНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

5 вересня, одночасно у п’яти регіональних центрах розпочинається перший етап відкритого конкурсного відбору на заміщення вакантних керівних посад у місцевих прокуратурах, які мають запрацювати по всій Україні з середини грудня цього року. Про це на брифінгу заявив заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе.

Законом України «Про прокуратуру» передбачено створення місцевих прокуратур. Замість діючих на даний час 639 районних, міських та міжрайонних будуть сформовані 178 місцевих, що є першим кроком на шляху реалізації стратегії реформування системи органів прокуратури України. З 20 липня до 10 серпня 2015 року відбувався прийом документів від кандидатів, які бажають очолити нові місцеві прокуратури. Вперше можливість спробувати свої сили була надана як працівникам прокуратури, так і професійним юристам, які ніколи до цього не працювати у нашій системі, але мають ентузіазм, порядність та бажання будувати нову прокуратуру. Ми отримали близько 6000 заяв, при цьому 60% з них – саме від зовнішніх кандидатів.

Наразі всі кандидати, що подали свої заяви, мають пройти чотирирівневий конкурсний відбір, першим етапом якого є тестування на знання законодавства (професійний тест). Його проведення розпочнеться 5 вересня у п’яти регіональних центрах, які знаходяться у Дніпропетровську, Києві, Львові, Одесі та Харкові, кожен з яких відповідальний за формування штату місцевих прокуратур чітко визначеного переліку закріплених за ним областей. Зазначене тестування буде відбуватися на базі регіональних вищих навчальних закладів із використанням спеціального програмного забезпечення, управління яким буде здійснюватися дистанційно із єдиного центру. Всі тестові завдання, право на користування якими Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) офіційно передала Генеральній прокуратурі, були затверджені наказом Генерального прокурора України. Також ми заздалегідь оприлюднили їх на сайті ГПУ разом із правильними відповідями, аби дати можливість кандидатам належним чином підготуватися та успішно скласти тести.

Із особливою відповідальністю ми підійшли до питань безпеки роботи системи тестування, аби попередити та унеможливити будь-які зловживання з метою впливу на результати конкурсу. До цього процесу, серед іншого, в рамках підписаного Генеральним прокурором України з міжнародним фондом «Відродження» меморандуму були залучені провідні IT-фахівці.

Безпосередній контроль за проведенням тестування буде здійснюватися міжнародними та українськими спостерігачами, присутність яких забезпечує Консультативна місія Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки України. Це є запорука чесності та прозорості усього процесу конкурсного відбору кандидатів.

«Протягом останніх місяців ми провели велику роботу по підготовці до реалізації цього етапу реформи – формування місцевих прокуратур за абсолютно новим для системи прокуратури принципом відкритого конкурсного відбору. Наша головна мета – дати можливість мотивованим, чесним та висококваліфікованим українцям зайняти високі управлінські посади в органах прокуратури України, власноруч змінити систему зсередини. Я хотів би висловити особливу подяку всім громадським організаціям та міжнародним представникам, які весь цей час надавали нам експертну та фінансову підтримку, і зараз продовжують активно підтримувати процес реформування органів прокуратури. Разом ми робимо дійсно важливу справу, яка є запорукою успішних змін в країні загалом», – зазначив заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе.

Результати цього етапу конкурсного відбору після їх опрацювання конкурсними комісіями будуть опубліковані на сайті Генеральної прокуратури України у вигляді рейтингового списку всіх кандидатів.

Управління реформ та забезпечення якості роботи
Генеральної прокуратури України

Дякую!

Тепер редактори знають.